به اطلاع هموطنان عزیز می رسانیم تمام بیماران بیمارستان گاندی پس از آتش سوزی به بیمارستان های دیگر تهران منتقل گردیدند

بخش رازقی (جراحی 5) در طبقۀ يازدهم ، بلوک دو ساختمان بیمارستان تخصصي و فوق تخصصي گاندي، واقع شده است. این بخش شامل اتاق‌های تك تخته و دو تخته بوده که مجهز به پیشرفته‌ترین تجهیزات ممکن است. پزشکان و پرستاران مجرب به صورت ۲۴ ساعته بهترین خدمات با بالاترین کیفیت ممکن را به بیماران گرامی ارائه می‌دهند.

تمامی بیمارانی که تحت عمل‌های گوناگون قرار می‌گیرند، جهت گذراندن دوران نقاهت پس از عمل و مراقبت‌های لازم بعد از آن در این بخش بستری می‌شوند. این بخش پذیرای بیماران دارای اختلالات داخلی، گوارشی، دیابتی، تنفسی و غیره است.

بخش رازقی (جراحی 5) توسط پرسنل باتجربه اداره شده و همچنین تیم پزشکی منتخب همه روزه وضعیت بیماران را کنترل کرده و معاینه می‌کنند. این بخش جهت مراقبت‌های پس از جراحی، امکانات خاص و منحصر به فردی به بیماران عزیز ارائه می‌دهد. همچنین دستورالعمل‌های اساسی پس از ترخیص، رعایت نکات بهداشتی و دیگر موارد به بیماران آموزش داده می‌شود.

يکی از مهم‌ترین وظایف این بخش، آماده‌سازی بیماران قبل از عمل جراحی است. بیماران نیازمند جراحی، با مشکلات مجاری ادرار، صدمات ناشی از تصادف، سوختگی و… از تمامی خدمات درمانی در این بخش بهره‌مند می‌شوند.

تمامی اتاق‌های بخش جراحي 5 دارای فیلتر تهویۀ هوا و سینک اسکراب مجزا از یکدیگر هستند. تمامی تخت‌ها دارای بِدساید (bedside) و کنسول بوده که شامل اکسیژن مرکزی، ساکشن و سیستم احضار پرستار، بالابر، میز غذا و لاکر می‌شوند.

انواع تجهیزات پیشرفته و روز دنیا در تمامی اتاق‌ها وجود دارند که شامل دستگاه الکتروکاردیوگرافی و الکتروشوک است. امکانات و تسهیلات جانبی دیگر نظیر ترازو، بخور‌‌های گرم و سرد و مانیتور قابل حمل نیز در اتاق بیماران موجود است که موجب کاهش و کنترل درد بیماران می‌شود.

خدمات ارائه شده در بخش جراحی 5 بیمارستان فوق تخصصي گاندي شامل موارد زیر است:

 

بالا