مرکز رادیوتراپی بیمارستان گاندي مجهز به سیستم تصویربرداری حین درمان CBCT است که بکارگیری این سیستم نوین و پیشرفته، امکان کنترل آنلاین نواحی تومورال و بافت های سالم حیاتی در هر لحظه از درمان را به وجود آورده و باعث افزایش چشمگیر دقت درمان بیماران می شود. در این مرکز با استفاده از پیشرفته ترین دستگاه های رادیوتراپی روز دنیا، علاوه بر تکنیک های پیشرفته 3DCRT، IMRT و IGRT، از VMAT به عنوان جدیدترین روش درمان سرطان ارگان های مختلف بدن نظیر پروستات، سر و گردن، پستان، دستگاه گوارش و … استفاده می شود. نه تنها تجهیزات، بلکه نیروی انسانی مجرب و کارآزموده از اصول اساسی در جهت اثر بخشی هر چه بیشتر روش های درمانی در مرکز رادیوتراپی بيمارستان گاندي می باشد. این مرکز در محیطی آرام و دلنشین در طبقه سه جنوبي بیمارستان گاندي واقع شده است.

برخی از روش‌های رادیوتراپی عبارت‌اند از:

درمان پرتو درمانی برای هر بیمار با توجه به نوع تومور، اندازه آن، محل در بدن و وضعیت بیمار شخصی‌سازی می‌شود؛ بنابراین مطلقاً هیچ پرتو درمانی بهتر یا مؤثرتر از دیگری وجود ندارد. به‌عنوان‌مثال، هنگامی که توده تومور بزرگ است، مانند برخی از سرطان‌های ریه یا پستان، از پرتودرمانی تعدیل شده با شدت استفاده می‌شود. در عوض برای حجم‌های کوچک، همان‌طور که در مورد تومور مغزی یا تومور کوچک ریه یا متاستاز کوچک رخ می‌دهد، پرتو درمانی استریوتاکسیک ترجیح داده می‌شود. هدف استفاده از بهترین تکنیک موجود برای هر مورد است.

علاوه بر مناسب‌ترین نوع پرتو درمانی و روش تجویز، دوز کلی پرتو لازم برای از بین بردن تومور تعیین می‌شود که در چند فراکسیون و با چه فرکانس باید تجویز شود، در مدت‌زمان درمان تیمی از متخصصان، برنامه درمانی را برای بیماری که باید تحت پرتو درمانی قرار دهد، طراحی و اجرا می‌کنند.

اطلاعات تماس:

مکان: طبقه منفي سه جنوبي بیمارستان

شماره تماس: 42603000-021

داخلی:  1361

بالا