به اطلاع هموطنان عزیز می رسانیم تمام بیماران بیمارستان گاندی پس از آتش سوزی به بیمارستان های دیگر تهران منتقل گردیدند

آی سی یو قلب بيمارستان تخصصي و فوق تخصصي گاندي جهت خدمت رسانی به بیماران در زمینه انواع عمل های جراحی قلب باز کرونری،دریچه ای،دایسکشن وترمیم و تعویض دریچه ها فعال است و در این واحد سعی شده است تا به یاری پزشکان متخصص و با تجربه و وجود تجهیزات منحصر به فرد بیمارستان، خدمات متنوع و شایسته ای به بیماران ارائه شود و با استفاده از مدرن ترین تجهیزات در کمترین زمان، بهترین شرایط را برای انجام موفقیت آمیز اعمال جراحی فراهم آوردیم.
تجهیزات این بخش شامل جدیدترین ابزار و وسایل جراحی، بروز ترین دستگاه پمپ قلبی – ریوی، بالون پمپ و همچنین بهترین تجهیزات بیهوشی شامل ماشین بیهوشی ، دستگاه سربرال اکسی متری، دستگاه ACT، ABG، دستگاه عمق سنج بیهوشی و... سبب شده است در کمترین زمان بهترین شرایط برای انجام موفقیت آمیز اعمال جراحی فراهم گردد.
اتاق عمل جراحی قلب باز با داشتنCSR  مجهز به دستگاه ابزار شوی، بخار، پلاسما به همراه تجهیزات ضدعفونی کننده هوا، اشعه UVو استریل کننده هوا و سطوح با طراحی فیلتر مرکزی هوا رسان بیمارستان از جدیدترین نوع خود جهت کاهش ریسک عفونت، در حال فعالیت می باشد.
بیمارپس از جراحی قلب باز با دستگاههای مانیتورینگ و با مراقبت ویژه پرسنل پرستاری به بخش مراقبتهای ویژه قلب باز  در همان طبقه منتقل می گردد.
در اتاق عمل یک تیم شکل گرفته از اساتید جراح، بیهوشی و نیز تیم کلینیکال پرفیوژن با تجربه در کنار یکدیگر، همانند یک تیم منسجم شرایطی را فراهم می کنند تا بیماران در آرامش کامل و با بهترین مراقبتهای درمانی، تحت درمان قرار گرفته و به سلامت به آغوش خانواده باز گردند.
اعمال جراحی قلب شایع در این بخش عبارتند از:
۱- جراحی عروق کرونر CABG.
۲- تعویض دریچه‌های قلب MVR , AVR و ... .
۳- ترمیم دریچه
۴-ترمیم ناهنجاریهای مادرزادی مانند ترمیم ASD , VSD .
۵-عمل‌های تعویض قوس آئورت و دریچه
۶-اورژانسهای جراحی قلب مانند افیوژن پریکارد
۷- توده های داخل قلبی
۸- تعبیه لید اپیکارد

درحال حاضر اقدامات پيشرفته درمانی جهت حمایت از اختلالات حاد قلبی مانند نارسایی حاد قلب به علل مختلف، با تعبیه ابزارهای کمک قلبی مانند پیس میکر موقت، بالن پمپ داخل آئورتی، اکسیژناسیون غشایی برون پیکری (ECMO) صورت میپذیرد.
 

بالا