معرفي فيزيوتراپي گاندي

فيزيوتراپي(Physiotherapy) يا توانبخشي (Rehabilitation) شاخه اي از علوم پزشكي است كه هدف آن استفاده از روش هاي غير تهاجمي در جهت بهبود عمكرد اسكلتي ، عضلاني، عصبي ،حركتي ،تنفسي و قلبي مي باشد. 
در فيزيوتراپي با بررسي، تشخيص و برنامه ريزي صحيح درماني صورت مي گيرد.
فيزيوتراپيست با آگاهي كامل از آناتومي اعصاب و فيزيولوژي بدن و با بهره گيري از عوامل الكتروتراپي ،فيزيكي و مكانيكي و تكنيك هاي درماني مربوطه به افراد كمك مي كند تا توانايي مطلوب جسمي ،رواني و اجتماعي خود را بازيابند.
علم فيزيوتراپي مي تواند جهت توانبخشي بيماران به عنوان يكي از بازوهاي توانمند پزشكي وارد عمل شود و با درمان و توصيه هاي پيشگيرانه ، گامي مهم در جهت ارتقا سلامت جامعه ايفا كند.

 خدمات قابل ارايه در بخش فيزيوتراپي 

خدمات فيزيوتراپي بيماران بستري و سرپايي گاندي

خدمات فيزيوتراپي بيمارستان گاندي در دو بخش بستري و سرپايي در جهت بهبود حال بيماران نقش به سزايي ايفا مي كند.
در بخش هاي بستري خدمات تخصصي فيزيوتراپي شامل فيزيوتراپي تنفسي و فيزيوتراپي اندام ها و اموزش نكات لازم توانبخشي به بيمار و خانواده بيمار با هدف جلوگيري از عوارض جراحي و بستري ، جلوگيري از عفونت ريوي و محدوديت هاي حركتي مفاصل مي باشد.
بخش سرپايي فيزيوتراپي مجهز به پيشرفته ترين وسايل الكتروتراپي و مكانوتراپي با متخصصين مجرب و آشنا به اصول توانبخشي و تكنيك هاي دستي و تحت نظر اساتيد دانشگاه ، آماده ارائه خدمات به بيماران محترم مي باشد.

استفاده از جديدترين تكنولو‍‍‍ژي هاي درماني شامل

الكتروتراپي

كابين هاي مطلوب درماني بخش فيزيوتراپي مجهز به جديدترين تجهيزات الكتروتراپي در جهت تسكين درد محدوديت گرفتگي هاي عضلاني بهبود جريان خون و ... پذيراي بيماران مي باشد.

در الكتروتراپي با بهره گيري از دستگاه هاي پيشرفته الكترونيكي و استفاده از جريان هاي الكتريكي ، امواج صوتي ، پرتوهاي نور و انرژي حرارتي در جهت كاهش درد و گرفتگي عضلاني ، افزايش ترميم بافتي ، تحريك الكتريكي عصب و عضله و ... استفاده مي گردد.

 

دكامپرشن تراپي همراه با تركشن كمري و گردني و تخت ماساژ

اين سيستم فوق پيشرفته قادر است به طور همزمان ضمن اعمال كشش گردن يا كمر با ايجاد حرارت در عضلات ستون فقرات و ماسا‍ژ اين ناحيه، كمك موثري در بهبود علايم و ريلاكسيشن بيمار نمايد.

مگنت تراپي

مگنت تراپی یک روش درمانی بی خطر و غیر تهاجمی است که در آن حوزه های مغناطیسی بدن، برای اهداف درمانی استفاده می شود. این روش درمانی می تواند باعث تسریع فرآیند بهبود طبیعی بدن شده و کاهش درد را به صورت طبیعی برای بیمار به همراه داشته باشد. در مگنت تراپی از انرژی مغناطیسی بر روی پوست یا نزدیک آن، به منظور بهبود شرایط مربوط به بیماری و همچنين درد استفاده می شود.

 

شاك ويو

 

بيوفيدبك عضلات كف لگن

با استفاده از دستگاههاي پيشرفته در بيماران مبتلا به بي اختياري اداري و مشكلات اسفنكتري ،تقويت مناسب عضلات اين ناحيه صورت مي پذيرد وبي اختياري ادرار و يبوست بيماران تحت درمان قرار مي گيرد.

 

ليزر تراپي

بكارگیری لیزردر درمان بیماریها و اختلالات سیستم عضلانی ، اسكلتی مفصلی وعصبی اخیراً بسیار مورد توجه محافل علمی دنیا قرارگرفته و كاربرد گسترده‌ای پیدا كرده است. ليزر پرتوان با تاثيرات خاص خود اثر قابل ملاحظه اي در درمان برخي از اين اختلالات دارد.

 

ترموتراپي

در ترموتراپي با استفاده ازتجهيزات  حرارتي (سرمايي و گرمايي) به كاهش درد گرفتگي هاي عضلاني التهابات بهبود تحرك مفاصل و غيره كمك مي شود. 
اين دستگاهها شامل:

 

توانبخشي قلبي ريوي

در اين بخش با استفاده از دستگاههاي توان بخشي قلبي ريوي با كنترل همزمان نوار قلب و علايم حياتي بيمار پروتكلهاي خاص جهت بهبود عملكرد قلبي و بازگشت بيمار به سطح فعاليتهاي طبيعي اجرا مي گردد.

مي توانند از خدمات اين بخش استفاده كنند.
 

مكانوتراپي

بخش ورزش درماني فيزيوتراپي گاندي مجهز به تجهيزات مدرن ورزشي در جهت بهبود مشكلات عصبي و عضلاني و ارتقاء سلامت بيماران مي باشد .

بالا